Про проект

Цей проект – відчайдушна спроба відродити журнал, який свого часу став справжнім явищем вітчизняного медіа-простору. «ПіК» з’явився 1999 року, в час, коли централізація влади досягла апогею, а суспільство жило передчуттям змін. Нині ситуація повторюється.

Унікальність «ПіКу» в тому, що і сьогодні, через 9 років після зникнення, журнал пам’ятають. Це було унікальне за духом видання, заряджене особливою, неповторною енергетикою свого творця – Зиновія Кулика. Зрозуміло, що «Політика і культура» сучасного гатунку не може, та й не повинна відтворювати видання десятилітньої давнини. Головне, що ми зберегли той особистий погляд на явища і події, який журналісти «ПіКу» демонстрували в той час. Найяскравіше принципи цього підходу висловив Зиновій Кулик у першому номері журналу:

Чи можна при критичному аналізі сучасного стану нашого суспільства обійтися без зубоскальства й національного приниження? Хотілося б…

Чи можливе публіцистичне осмислення реформ і державотворчих процесів на основі авторської співпраці журналістів, істориків, економістів, юристів, але без моралізаторства і претензій на абсолютну істину? Маю надію…

Чи можна досягти гіпотетичних контурів майбутнього, не зламавши стійких деградуючих тенденцій сьогодення? Чи має перспективу українське в Україні? Вірю сам і сподіваюся на ваше розуміння і підтримку.

До нього приєднався й Олександр Кривенко, перший редактор легендарного часопису:

Нарешті зрозуміли: це не та країна, якої ми хотіли. Час іде, а віз стоїть. Залишається хіба втікати, бо завтра буде війна як каже земляк Скрябін. Цей журнал і є втечею. Тільки не од, а до назустріч хвилі. Аби пройти крізь неї, поки не накрила з головою. По той бік – тихі води, ясні зорі. А журнал – човен, яким туди маємо допливти.

Політика і культура два відра на одному коромислі проблем. Що несемо – те й питимемо. Хочеться джерельної, з вершини. У пику тим, хто поїть каламуттю.

Здається, що цей вислів виник сьогодні. Хоча людей, які писали це, вже немає з нами.

Спроби відродити «ПіК» уже були. Це – чергова і, сподіваємось, вона буде вдалою. Бо НОВИЙ «ПіК» зібрав журналістів, які працювали у виданні з 2000 року, людей, які пройшли журналістську школу Зиновія Кулика.

Це дійсно наш НОВИЙ «ПіК». Не просто інтернет-проект. Погляд на себе і свою країну. Спосіб мислення. Спосіб існування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.