Агресія України витіснила її з сотні миролюбних країн світу
Україна за рік втратила 40 позицій в рейтингу миролюбних регіонів світу, та посіла 111-те місце серед 162 країн (у 2012 вона займала 71 місце зі 158 країн), не ввійшовши навіть в сотню . Про це свідчать показники Глобального індексу миролюбності (ГІМ) за 2013 рік, оприлюднені Інститутом економіки та світу, – звітує « Дзеркало тижня».
Укладачі рейтингу зазначили: « За минулий рік позиції України, Таджикистану (118-те місце) та Росії(155-те місце) істотно погіршилися».
Відзначимо, що в індексі миролюбності Нас обійшли навіть Білорусь (96-те місце), Китай (101-те місце), Казахстан (78-ме місце) і Туркменістан (103-те місце). А у Сполучених Штатів Америки – 100-те місце.
Європа та Росія так і залишаються серед найменш миролюбних регіонів світу, поступаючись тільки Південній Азії, Середньому Сходу і Північній Африці.
Знаймо, що Індекс враховує як внутрішні чинники – наприклад, рівень насильства в країні і злочинність, так і зовнішні – міжнародні відносини країни, витрати на військові потреби та ін . Він складений на основі 23 якісних і кількісних показників, об’єднаних у три основні групи (менше балів-більш мирно оцінюється країна). Серед критеріїв: 1.Наявність і масштаб конфліктів – внутрішніх і міжнародних (Україна отримала 2,5 бала із 5); 2. Рівень стабільності та безпеки всередині держави (3 бали з 5); 3. Рівень мілітаризації (2,3 бали з 5).
Для Нашої країни принципово актуальними залишаються питання поваги прав людини, політичної нестійкості та відносин з іншими країнами . Миролюбні країни, як правило, мають високий рівень прозорості уряду і низькою корупцією.
Взірцем для всіх знову залишається Ісландія,що займає перше місце за показниками ГІМ. У трійці лідерів, після Ісландії, йде Данія, на третьому місці – Нова Зеландія. Наймиролюбнішим регіоном залишається Європа – тут розташовані 13 держав з першої двадцятки.
Афганістан , вщент розорений війною, знову посів останні позиції рейтингу. Між іншим, зафіксували, що в Сирії зниження індексу миролюбності є найбільше за всю історію ГІМ.
Відмітимо, за рік відбулося значне зниження Глобального індексу миролюбності на 5 %
За матеріалами ostro.org